Twitter 140 Karakter Sınır Uzunca Bir Süre Bizimle Olacak!


Son yılların popüler sosyal medya platformu olan Twitter, 140 karakter sınırı ile kullanıcılar tarafından oldukça eleştirilere maruz kalmıştı. Zira kullanıcılar 140 karaktere istedikleri içerikleri sığdıramıyor, eklenen resimlerde veya linklerde karakter sınırını azaltıyor, hal böyle olunca kullanıcılar cümle kurmakta zorlanıyorlardı.
Geçtiğimiz dönemde Twitter CEO’su Jack Dorsey, 140 karakter sınırını geliştireceklerini söylemişti ve geliştirmenin de yakın bir tarihte yaşanacağını söylemişti. Tabi bu konuşma üzerinden aylar geçti fakat değişen bir şey olmamıştı. Kısa süre önce Jack Dorsey, NBC’de bir programa katılarak bu konu üzerinde bir açıklamada bulundu. Dorsey: “140 karakter sınırı kalıyor. Bu bizim için iyi bir kısıtlama” açıklamasında bulunurken, sınırlamanın aktarmaz istenen her şeye izin verdiğini de dile getirdi. İşin özü 140 karakter uzunca bir süre bizimle kalacak gibi görünüyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir