Tesla Yakında Türkiye'de


Elektrikli araç dendiğin akla gelen şüphesiz iki şey Tesla ve Elon Musk. Tabi bu araçları Amerika dışında pek göremiyoruz çünkü şarj istasyonlarının azlığı hatta çoğu yerde hiç olmayışı bu araçları kullanmamızı önleyen başlıca faktörlerden biriydi. Tesla 2016’da dünyanın çeşitli yerlerinde bir çok istasyon açarak bu soruna el atmayı hedefliyor.
6
Bu planlamalar arasında Türkiye’de yer alıyor. Avrupa ve Pasifik Asya‘da planlamaların içinde var. Hazırlanan bir infografikte İstanbul, Balikesir, İzmir, Ankara, Antalya, Konya ve Bursa şehirlerimizde hızlı istasyon işareti koyulmuş. Bu durum gerçekten güzel çünkü artık Tesla markalı bir araç alarak şehirler arası yolculuk yapmak mümkün olacak. Bilindiği üzere şarj işlemi boş depodan tam doluma kadar 20 dakika gibi bir süre alıyor. Tabi şarj tamamiyle bitmiş değilse daha kısa sürelere ulaşmak mümkün. Ayrıca Tesla, geçtiğimiz ay içerisinde evlerde kullanılabilecek özel bataryalar üzerinde çalıştığını söylemişti. Araçları merakla bekliyoruz gelişmelerden haberdar olabilmek için bizi takip etmeye devam edin. Bir sonraki yazıya kadar kendinize iyi bakın.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir