Tesla’da Durumler İyi Değil, 3600 Kişi İşten Çıkarılıyor


Teslamız


Ünlü milyarder girişimci Elon Musk‘ın kurucusu olduğu elektrikli otomobil ve enerji şirketi Tesla‘da son zamanlarda işler pek istendiği gibi gitmiyor. Üretim sürecinde yaşanan akasaklıklar yatırımcı ve analistler tarafından kritiklerle anlatılırken yaşanan zorlukların sonucunda işten çıkarmalar gündeme geliyor.

Elon Musk, çalışanlarına gönderdiği e-posta ile birçok kişinin işine son vereceğini aktarıyor. Tesla CEO’su Elon Musk, 3600 beyaz yakalı çalışanın yanı şirketin toplam iş gücünün yaklaşık yüzde 9‘unun işine son verecek. Tesla’nın bu hamle sonucunda ne kadar tasarruf sağlayacağı bilinmiyor fakat Musk’a göre bu sadece tasarruf odaklı bir hamle değil, aynı zamanda şirket yönetiminin sadeleştirilme süreci.

Bu arada ”beyaz yakalı” tabiri önemli diyebiliriz. Bildiğiniz üzere beyaz yakalı tabiri mühendis/ofis alanında çalışanlar olarak tanımlanıyor, yani kalifiye elemanlar. Tesla, mavi yakalı yani işçi sınıfı elemanlarını işten çıkarmıyor. Dolayısıyla bu işten çıkarmanın mevcut üretimi aksatmayacağını söyleyebiliriz.

#Kaynak; Newsday


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir