Twitch Video Yükleme Özelliğine Kavuşuyor


Popüler canlı oyun yayın platformu olan Twitch yeni özellikler ile güncellenmeye devam ediyor. YouTube Gaming ile zorlu bir yarışın içine düşen Twitch’in işi hayli zor. YouTube’da bulunan kanallar ve abonelerinin YouTube Gaming’e geçişi ile birlikte Twitch zorlu bir sürecin içine girmişti.
twitch video upload
Gelecek yıl itibari ile Twitch, artık direkt video yükleme özelliğini devreye sokuyor. Bu sayede izlenme seviyesinde artış sağlayabilecek olan Twitch, YouTube Gaming karşısında da elini güçlendirecek. Bence en başından beri olması gereken bir özellikti, zira bir yayınları takip etmeyen biri Twitch aramalarında oyunu bulmakta zorlanabiliyordu. Artık yüklenen videolar her zaman orada kalacak.
twitch-uploads
Öte yandan Twitch, yine gelecek yıl itibari ile arama motorunu güncelleyecek. Bununla birlikte HTML5 tarayıcıya da tam anlamıyla geçişin kısa sürede gerçekleştirileceği belirtildi. Bakalım önümüzdeki dönemlerde Twitch mi yoksa YouTube Gaming mi savaşı kazanacak? (Siz en çok hangisini izliyorsunuz ?)


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir