Ubuntu İşletim Sistemli İlk Telefon Karşımızda


Yıllarıdır kullanıcıların ve Ubuntu meraklılarının beklediği Ubuntu işletim sistemli telefonlardan ilki haftaya satışa sunulacak.
BQ adlı şirketin Aquaris E4.5 Ubuntu edition adlı cihazı ilk Ubuntu Mobile işletim sistemli telefon olma özelliğini taşıyor. Aquaris E4.5 aslında Android olarak sunulmuş bir cihaz ama Ubuntu için tekrar revize edilmiş.
Adından da anlaşıldığı üzere 4.5” 540×960 çözünürlüğünde bir ekrana sahip. Donanım tarafında MediaTek firmasının 1.3 Ghz hızında çalışan Cortex A-7 tabanlı dört çekirdekli MT6582 işlemcisine sahip. Mali-400 grafik biriminin eşlik ettiği cihaz 1 GB RAM ile desteklenmiş.
Bu donanıma güç veren pil ise 2150 mAh boyutunda. Kamera tarafında ise arkada 8 megapiksel çözünürlüğünde bir kameraya yer verilmiş. Ön tarafta ise 5 megapiksel değerinde bir kameraya yer verilmiş.
Ayrıca cihaz Çift sim kart desteği, OTG ve SD kart desteğine de sahip. Çıkış fiyatı ise Android modeli gibi 192$ olacak.
Ubuntu Mobile ve kullanımı hakkında bilgi edinmek için aşağıdaki kısa videoyu izleyebilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir