Ücretsiz Yükseltmesi Yakında Bitecek Olan Windows 10 ve Son Rakamlar


Çıkışının üzerinden neredeyse 1 yıl geçecek olan Windows 10, hala gelişmeye ve kullanıcı sayısını arttırmaya devam ediyor. Kullanıcı sayısı ve yeni cihazlarda yer almasında itici faktör ise Windows 10’un hali hazırda geçtiğimiz zaman zarfında ücretsiz olarak yayınlanması. Tabi Windows 10 ücretsiz yükseltme imkanı sadece 1 yılı kapsıyor ve süre dolduktan sonra yükseltme yapmayanlar işletim sistemini satın almak zorunda olacak.
Ücretsiz yükseltme tarihinine de aslında fazla kalmadı. 29 Temmuz tarihinde Windows 10 bir yaşına girecek ve artık ücretsiz olarak yükseltme yapmak mümkün olmayacak. Bununla birlikte Windows Home sürümünün fiyatı da 119 Dolar olacak. Doğum gününe yaklaşan işletim sistemi hakkında yeni istatistikler ise şöyle;

  • Windows 10, 300 Milyon aktif cihazda boy gösteriyor ve bu rakam artmaya devam ediyor.
  • Kullanıcılar Mart ayında Edge tarayıcı üzerinde 69 Milyar dakika zaman geçirmiş. Bu rakam geçtiğimiz çeyreğe göre %50 büyümeye işaret ediyor.
  • Windows 10’un kişisel dijital asistanı Cortana, şimdiye kadar 6 Milyar soruyu cevaplamış.
  • Kullanıcılar şimdiye kadar Windows 10 üzerinde 9 Milyar saat oyun oynamış.
  • Photos, Groove Music, ve Movies & TV  servisleri Windows 10’da benimsenmiş. Örneği Photos’un 144 Milyon aktif kullanıcısı bulunuyor.

kaynak


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.