Üst Seviye Nokia 8, Beklenenden Ucuz Olabilir | Dijitaller

Üst Seviye Nokia 8, Beklenenden Ucuz Olabilir


Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 piyasaya sunulduktan sonra, HMD Global artık görünüşte en az bir üst düzey akıllı telefon daha tanıtmaya hazırlanıyor. Kısa süre önce Nokia 8 ve Nokia 9’un masada olabileceğini duyduk ve şimdi, yakın gelecekte bu modellerin yalnızca birinin piyasaya sunulabileceğini öğrendik: Nokia 8.

Alman web sitesine (genellikle güvenilir bir kaynak olan WinFuture) göre Nokia 8’in model numarası TA-1004’tür. Kısa bir süre önce TA-1004’ün Nokia 9 olarak piyasaya sürüleceği ve WinFuture’de telefonun son ismi Nokia 8 olacağı varsayılmıştı.

Nokia 8’in Qualcomm Snapdragon 835 işlemcisi, ayrıca 4 GB RAM, çift SIM desteği ve 64 GB dahili bellekle gelmesi bekleniyor. Yakışıklı, büyük olasılıkla Quad HD (1440 x 2560 piksel) en az 5.3 inç ekran ve Zeiss marka kamera ile çıkabilir.

Aktarılanlara göre, Nokia 8, mavi, çelik, altın mavisi ve altın bakır olmak üzere dört renk çeşidi ile satışa sunulacak ve Avrupa’da 600 Avro’nun biraz altına fiyata sahip olacak. Telefonun ABD fiyatı da yine 600 Doların altına yer alacaktır. Tabi telefon eğer çıkarsa ve bu fiyata sahip olursa Türkiye’de 2.500 TL üzerinde olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Birkaç ay önce, sızdırılmış bir video, Nokia 8’i veya en azından onun erken bir sürümünü göstermiş olabilir. Daha doğrusu, Nokia 8, bu görüntüde solda üstte görülen cihaz olabilir (iki arka kameranın varlığına dikkat edin).

Nokia 8’in Temmuz ayı sonlarında Avrupa’da piyasaya sürüleceği söyleniyor. Durum buysa, yeni akıllı telefonun iki haftadan kısa sürede resmi olarak duyurulduğunu görebiliriz. Bu arada, elbette unutmamalıyız ki şu an Nokia 8 hakkında hiçbir şey teyit edilmemiştir.

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üst Seviye Nokia 8, Beklenenden Ucuz Olabilir

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz