Üst Seviye Nokia 8, Beklenenden Ucuz Olabilir


Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 piyasaya sunulduktan sonra, HMD Global artık görünüşte en az bir üst düzey akıllı telefon daha tanıtmaya hazırlanıyor. Kısa süre önce Nokia 8 ve Nokia 9’un masada olabileceğini duyduk ve şimdi, yakın gelecekte bu modellerin yalnızca birinin piyasaya sunulabileceğini öğrendik: Nokia 8.
Alman web sitesine (genellikle güvenilir bir kaynak olan WinFuture) göre Nokia 8’in model numarası TA-1004’tür. Kısa bir süre önce TA-1004’ün Nokia 9 olarak piyasaya sürüleceği ve WinFuture’de telefonun son ismi Nokia 8 olacağı varsayılmıştı.
Nokia 8’in Qualcomm Snapdragon 835 işlemcisi, ayrıca 4 GB RAM, çift SIM desteği ve 64 GB dahili bellekle gelmesi bekleniyor. Yakışıklı, büyük olasılıkla Quad HD (1440 x 2560 piksel) en az 5.3 inç ekran ve Zeiss marka kamera ile çıkabilir.
Aktarılanlara göre, Nokia 8, mavi, çelik, altın mavisi ve altın bakır olmak üzere dört renk çeşidi ile satışa sunulacak ve Avrupa’da 600 Avro’nun biraz altına fiyata sahip olacak. Telefonun ABD fiyatı da yine 600 Doların altına yer alacaktır. Tabi telefon eğer çıkarsa ve bu fiyata sahip olursa Türkiye’de 2.500 TL üzerinde olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.
Birkaç ay önce, sızdırılmış bir video, Nokia 8’i veya en azından onun erken bir sürümünü göstermiş olabilir. Daha doğrusu, Nokia 8, bu görüntüde solda üstte görülen cihaz olabilir (iki arka kameranın varlığına dikkat edin).
Nokia 8’in Temmuz ayı sonlarında Avrupa’da piyasaya sürüleceği söyleniyor. Durum buysa, yeni akıllı telefonun iki haftadan kısa sürede resmi olarak duyurulduğunu görebiliriz. Bu arada, elbette unutmamalıyız ki şu an Nokia 8 hakkında hiçbir şey teyit edilmemiştir.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.