Volkswagen'in Elektrikli Otomobili Tesla Model 3'ten Ucuz Olacak


Temiz otomobil

Elektrikli otomobil deyince akla ilk gelen firma olan Tesla‘nın koltuğu birkaç yıl içerisinde ciddi tehlikeye girebilir. Volkswagen‘in yaptığı bir etkinlikte, firma birkaç yıl içerisinde hali hazırda elektrikli otomobil pazarının lideri Tesla’yı geride bırakacaklarını açıkladı.
2025 yılına kadar 1 milyon adet elektrikli otomobil satmayıhedeflerinin olduğunu belirten Volkswagen CEO’su Helbert Diess, ayrıca ilk araçlarıyla kullanıcılara Tesla’nın Model 3’üne göre daha uygun bir fiyat etiketi sunacaklarını belirtti. Bildiğiniz gibi Model 3, Tesla’nın en uygun fiyatlı otomobili ve fiyatı 35.000 dolar.
Daha cazip fiyatın yanı sıra teknik anlamda da Model 3’ü geçeceği belirtilen Volkswagen’in ilk elektrikli aracı Volkswagen ID‘nin menzilinin 400 ila 600 kilometre arasında olacağı aktarılıyor. Model 3’ün menzili ise 350-400 kilometre arasında değişiyor.
Volkswagen’in baş stratejisti Thomas Sedran tarafından aktarılanlara göre Volkswagen ID, Model 3’ten yaklaşık 7.000-8.000 dolar daha ucuz olacak yani 27.000 dolar civarı.
İlk olarak Paris Motor Show 2016’da tanıtılan Volkswagen ID’nin 2019 veya 2020 yılının başlarında yollarda olması bekleniyor.

Kaynak; Futurism


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir