Xbox Scorpio, PS4 Pro'dan Daha Güçlü Olacak


Geçtiğimiz zaman zarfında Sony Interactive Entertainment Başkanı ve Global CEO’su Andrew House verdiği bir ropörtajda Playstation’un asıl rakibinin Xbox olmadığını ve kendilerine rakip olaran PC platformunu gördüklerini açıklamıştı. Yeni PS4 Pro daha güçlü donanım ile gelirken yaptığı değişimler ile bazı severlerini sevindirmiş, bazılarını ise üzmüştü.
Bu açıklama ardından Microsoft Xbox kanadıda sessizliğini bozdu. Şirketin üst düzey yetkililerinden biri olan Albert Penello, verdiği bir ropörtajda Xbox Scorpio’nun PS4 Pro’dan çok daha güçlü olacağını söyledi. Daha üstün donanım ve grafik gücüyle Xbox Scorpio’nun daha önde olduğunu söyleyen Penello, yeni konsolun PS4 Pro’dan bazir şekilde güçlü olacağını belirtmekte. Xbox Scorpio’nun şimdilik açıklanan özelliklerine baktığımızda 4K çözünürlük, 8 çekirdekli işlemci, 6 TFLOPS işlem gücü, 320GB/s bant genişliği gibi bilgileri görüyoruz. Bu arada PS4 Pro ise 4.2 TFLOPS.

Xbox Scorpio için ”şimdiye kadarki en güçlü konsol” konsol sloganını kullanan Microsoft’un nasıl bir fiyat politikası izleyeceği ve konsolun fiyatının PS4 Pro’dan daha yüksek mi olacağı bilinmiyor.  Öte yandan Xbox Scorpio’nun çıkış tarihi ise 2017 tatil zamanı olarak gösteriliyor.

Kaynak; Polygon.com


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir