Yeni iPad Pro Tanıtıldı! İşte Tüm Özellikler


Apple’ın 21 Mart etkinliğinde tanıtılan diğer bir ürün ise, iPad ailesinin yeni üyesi iPad Pro oldu. Aslında sunumdan önce herkes iPad Air 3’ün tanıtılacağını zannediyordu. Beklenilenin aksine yeni bir pro modeli tanıtılmış oldu. İsterseniz cihazın özellikleri ile başlayalım.
Cihazın içerisine 64-bit A9X chipsetli işlemci konumlandırılmış. Cihazın arkasında 12MP iSight True Ton flaşlı kamera konumlandırılmış. Cihazın, 9.7 inç ve 12.9 inç olmak üzere iki model ile piyasaya çıkacağı belirtiliyor. Yine işlemcisi sayesinde 4K video çekebilme özelliğine sahip olan cihazın, depolama kısmında 32GB, 128GB ve 256GB üç seçeneğin bulunduğu belirtildi.
 
5
Ekran boyutu ve depolama farkları olunca, tabiki bu durum fiyat çeşitliliğinin artmasına da neden olmuş. iPad Pro 9.7 inç 32GB’lık başlangıç fiyatı 599$, 12.9 inç 32GB’lık başlangıç fiyatı ise 799$ olarak belirlenmiş. Peki görmeye alışık olmadığımız 256GB depolama alanına sahip modellerinde fiyatlar ne durumda?

  • iPad Pro 9.7 inç 256GB’lık modelin fiyatı 899$
  • iPad Pro 12.9 inç 256GB’lık modelin fiyatı 1.099$

7
Ülkemizde bu fiyatların, kurun etkisi ve yüksek vergiler yüzünden çok ciddi boyutlara ulaşacağını tahmin etmek pek güç değil. Bunun yanı sıra ekran teknolojisinde ciddi geliştirmelerin yaşandığını söyleyebiliriz. Daha güçlü ve daha parlak renkler ve çok %40 daha az ortam ve ışık yansıması, iyileştirmenin yapıldığı noktalardan sadece birkaçı.
yeni ipad pro özellikleri 2


Bahçeşehir Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünde 3.sınıf öğrencisiyim. IBM Türkiye'de öğrenci elçisi olarak görev almaktayım. Yazılım benim için bir işten öte, tutku. Şu anda kendi tarayıcı oyunumu yazmakla uğraşıyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.