Yerli Bilim Kurgu Dizisi; GEÇİT


Klasik Türk dizilerini bir kenara bırakın. Yeni şeyler oluyor.

Ülkemizde son zamanlarda bağımsız dizi yapımlarından oldukça iyi işler çıkıyor. İnternet dizileri (Web diziler) kısa süreleri ve tatminkar kaliteli senaryoları ile kendilerine önemli bir kitle bulmaya başlamış durumda. YouTube’da sayıları giderek artan web dizilerine şimdide bilim-kurgu alanında GEÇİT dizisi katılıyor.
Boom Yapım tarafından yapılan ‘Geçit’ isimli dizi Türkiye’de daha önce hiç görmediğimiz ”zaman yolculuğu” kavramını konu ediniyor. Yeni bir yapım şirketi olan Boom Yapım’ın ilk işi olan Geçit’in ilk 20 dakikalık bölümünden bazı sahnelerde paylaşılmış durumda. Dizi, İstanbul’da geçecek ancak daha önce hiç tanımadığımız bir İstanbul’da.
(Galeriye tıklayınız)


 

Kapı Aralandı

Geçit, 2017 ve ondan 100 yıl sonra yani 2117 yıllarında geçecek. 2117 İstanbul’u tamamen buzlar altında kalmış post-apokaliptik bir dünyayı bizlere andırıyor. Fantastik öğelerin de yer alacağı Geçit konusu itibariyle de bir hayli ilginç. Geleceğin kontrolünü ellerinde tutan Tarkinalar adındaki gizli bir örgütün tüm hedefi ölümsüzlük. Baş karakterimiz olan bir genç ise bu geleceğe ikiz kardeşini bulmak için gidiyor.
Konusu ve hikayesi hakkında çok az bir bilgiye sahip olmamızın yanında Geçit dizisinin oyuncu kadrosu ve yayın tarihi hakkında da hiçbir şey bilmiyoruz. Fakat dizinin yapımcılığını Hazan Turaçtemur yapacak. Ayrıca diziyi TV kanallarının da radarında olduğunu bildirelim.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir