Çift Kameralı Uygun Fiyatlı Lenovo K8 Note Duyuruldu


Güzel paket

Lenovo, kısa bir süre önce şimdilik sadece Hindistan için K8 Note modelini duyurdu. 18 Ağustos tarihinden itibaren Amazon Hindistan üzerinden satışa sunulacak olan model fiyat-performans dengesiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.
Lenovo, K8 Note modeline geçtiğimiz yılki modelde kullandığı aynı ekran ile devam ediyor. 5.5 inçlik bu 1080p IPS LCD ekran 2.5D kıvrımlara sahip. Telefonu farklı bir konuma taşıyan ise işlemci tarafındaki ciddi artışı. Lenovo, K8 Note modelinde MedaTek’in 10 çekirdekli Helio X23 yongasını kullanıyor. Bu onu kağıt üzerinde segmentinde öne çıkarıyor.

Ayrıca bir diğer iyi nokta ise telefonda çift kameranın yer alıyor oluşu. Orta seviyeye hızlıca gelen çift kameralar geçen yılda dediğimiz gibi 2017’nin trendi olmaya devam ediyor. Cihaz, arka tarafında 13 MP + 5 MP kamera dizilimine yer vermiş. İkincil kamera alan derinliği, bokeh efekti gibi işlemler için kullanılacak. Ön tarafta ise bol bol özçekim yapanlar için 13 MP kameraya yer verilmiş.
4000mAh  gibi büyükçe bataryası ve Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi ile kutudan çıkacak olan K8 Note için Lenovo zamanında güncelleme vaat ediyor. Telefonun iki farklı varyantı bulunuyor. 3 GB RAM ve 32 GB depolamalı model 203 Dolar, 4 GB RAM ve 64 GB model ise 219 Dolar fiyat etiketine sahip.
Aradaki az fiyat farkı nedeniyle 4 GB’lık model tercih edilmeli. Telefon ülkemize de gelecek fakat tam olarak ne zaman geleceği bilinmiyor.
Kaynak; GSMArena


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir