Yerli Klavye Uygulaması Aspect Key İle Yanlış Yazmak Artık Daha Zor!


Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) ve Teknokent Yönetici A.Ş. (Teknokent) bünyesinde yaşamını sürdüren Tetis Teknoloji firması, akıllı telefon kullanıcıları için Aspect Key isimli akıllı klavye uygulamasını geliştirdi.  Aspect Key ile artık yazım işlemi daha kolay, daha hızlı ve daha hatasız olacak.
Yerli yazılım arkasında TÜBİTAK desteği yer alırken, uygulama şuan için sadece Apple App Store‘da faaliyet göstermekte. Mağazada En İyi Uygulamalar kategorisinde kendine yer edinmeyi başaran Aspect Key’in Android versiyonu içinde çalışmalar devam ediyor.
aspect key
Aspect Key‘in kullanımına baktığımızda hızlı yazma ön planda. Diğer benzer uygulamaların özelliklerinin kalvyede yer aldığı belirtilirken ek olarak basılan tuşu yukarı çekerek büyük harf, aşağı çekerek ilgili rakam, noktalama işareti veya emoji yapılabiliyor ki bu da yazı deneyimini ve hızını arttırıyor.
aspect key 1
Ülkemizde yazılım kanadında meydana gelen bu tip gelişmeler bizleri oldukça sevindiriyor. Bizde bu tip girişimlere destek vermeyi istiyoruz. Yerli yazılım sayesinde tüketen ülke konumundan üreten ülke konumuna çıkabiliriz. Unutmayın bir uygulama onlarca uçak parası edebilir!


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.