Samsung Apple Davası Sonuçlandı; Samsung Yarım Milyar Dolar Ödeyecek!


Apple’ın Samsung’a açtığı akıllı telefonları patent ihlali davasının üzerinden neredeyse 5 yıl geçti. 2012 yılından beri devam eden dava nihayet bir sonuca bağlandı ve Apple sembolik bir zafer elde etti. Yapılan ortak müzakere ve davalar sonucu Güney Koreli dev şirket Samsung, Apple’a yarım milyar dolar ödeyecek.
Ödemenin gerçekleşmesi için Samsung, 14 Aralık tarihine kadar Apple’dan bir fatura istiyor bunun sonucunda da şirket tam 548.176.477 dolar ödeyecek. Ancak açıklamalara bakacak olursak iki tarafında kararlara itiraz hakkı sürüyor. Yani bu olay burada bitmemiş olabilir.
2012 yılından beri devam eden davada ilk olarak Samsung’un 2.5 Milyar dolar ödemesi gerektiği kararına varılmıştı. Çeşitli girişimler sonucu bu rakam 1 Milyar dolara sonrada 930 Milyon dolara ve en sonunda 548 Milyon dolara geriledi. Orama bakacak olursak Samsung kararı ABD Yüksek Mahkemesi’ne taşıyıp itirazda bulunabilir.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir