ZTE Nubia Z17 Tanıtıldı 8 GB RAM ve Quick Charge 4.0 Plus


Çin’in önemli firmalarından ve ülkemizdeki operatörlerin yakından tanıdığı ZTE, yeni amiral gemisi Nubia Z17’yı resmen tanıttı.

ZTE’nin en tepe amiral gemi serisi olan Nubia, artık yeni bir nesle adım atıyor. Nubia Z17, firmanın şimdiye kadar yaptığı en güçlü ve en güzel akıllı telefon diyebiliriz. İnce yan çerçeveleri ile dikkat çeken cihaz teknik özellikleriyle de göz doldurmayı başarıyor.
ZTE Nubia Z17’de değinilmesi gereken ilk nokta 8 GB RAM‘e sahip olması. Daha önceleri 8 GB RAM’li akıllı telefonlar gördük ve haberini yaptık fakat bu, anaakım tarafındaki ilk 8 GB RAM’li akıllı telefon diyebiliriz. 8GB LPDDR4 RAM ile desteklenen cihaz için her ne kadar bu kadar belleğin gerekliliği tartışılabilir olsa da fazla RAM’in zarar olmayacağını söyleyerek buradan cihazın dışına çıkıyoruz.

Yeni amiral ZTE Nubia Z17, 5.5 inçlik Full HD IPS ekran ile geliyor. Ekranın yan çerçeveleri neredeyse yok denilecek kadar ince ayrıca üst ve alt çerçevelerde kabul edilebilir kalınlıkta fakat bir Galaxy S8, bir Xiaomi Mi Mix yada bir Essential Phone değil.
Snapdragon 835 işlemcisinden ve 8 GB RAM/ 6GB RAM seçeneklerinden gücünü alan Nubia Z17’de 128 GB – 64 GB dahili depolama yer alıyor. Depolama birimi yüksek hızlı UFS 2.1 standardına sahip, böylece 750MB/s okuma, 150MB/s yazma hızlarına erişilebiliyor.
Çift kamera modası bu cihazda da kendini gösteriyor. Arka tarafında 23 MP + 12 MP kamera dizilimi kullanan Nubia Z17’nin ön kamerası ise 16 MP. Arka kamera 1/2.55-inç sensöre, 1.4μm piksel boyutuna ve f/1.8 diyafram aralığına sahip. Böylece daha büyük piksellerle daha çok ışık alınabiliyor ve düşük ışıkta daha iyi çekim yapılıyor.
Ek olarak çift dizilim sayesinde ikincil kamera 2x optik zoom ve 10x dinamik zoom’a da imkan tanıyor. Ayrıca özel bir yapay zeka tarafından desteklenen yazılım sayesinde bokeh (bulanıklık) efekti çok daha iyi bir şekilde kullanılıyor.
Wi-Fi ac, 4G VoLTE, Bluetooth, ve NFC’nin yanında HiFi+ ve Dolby Audio gibi teknolojilerle ses kalitesini yukarı taşıyan modelde 3.5mm jack girişi ise yer almıyor. USB 3.1 Tip-C üstünden 3200mAh’lık bataryasının şarj edildiği cihaz ayrıca dünyanın ilk Quick Charge 4.0 Plus destekleyen telefonu oluyor.

Fiyat 

  • 8 GB RAM ve 128 GB — 590 Dolar
  • 6 GB RAM ve 128 GB — 500 Dolar 
  • 6 GB RAM ve 64 GB — 410 Dolar

Kaynak; Nubia


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.