Motorola Moto G4 Ailesi Tanıtıldı, İşte Detaylar ve Fiyat


Motorola çeşitli satın alımlar sonucu elden ele gitse de akıllı telefonlarını yine pazara sunmaya devam ediyor. Firmanın akıllı telefon pazarındaki en başarılı serisi olan Moto G ailesi bugün itibariyle dördüncü nesline yükseldi. Motorola yada aslında daha doğrusu Lenovo, Moto G, Moto G Plus ve Moto G4 Play olmak üzere üç cihazın duyurusunu gerçekleştirdi ve ayrıca seri yine uygun fiyatıyla hayli iddialı. İsterseniz gelin modelleri daha yakından inceleyelim.

Moto G4 ve G4 Plus Özellikleri

Moto-G4
Tasarımsal olarak iki cihazda her ne kadar birbirine benzese de aralarında farklılıklar mevcut, bunlara az sonra değineceğiz. Moto G4 ve G4 Plus‘ın özelliklerine baktığımızda bizleri ilk olarak 5.5” 1080p Gorilla Glass 3 korumaları ekranları karşılıyor. %71 ekran kasa oranına sahip olan modellerin kaputunun altında ise Snapdragon 617 yongası yatıyor. Yonga, 8 adet Cortex A53 çekirdeğine ve Adreno 405 grafik birimine sahipken Moto G4, 2GB RAM ve 16/32GB arttırılabilir depolama alanı ile destekleniyor. Moto G4 Plus’ta ise 2/3/4 GB RAM ve 16/32/64GB depolama seçenekleri yer alıyor.
Kamera tarafında Moto G4 arka tarafında 13MP sensör barındırırken ön tarafında ise 5MP selfie kamerası konumlandırmış. Moto G4 Plus’ta ise arka tarata 16MP kamera yer alıyor. Android 6.0.1 Marshmallow ile gelen cihazlar 3000mAh kapasiteli batarya ile desteklenirken Moto G4 Plus için başlangıç fiyatı 200 Dolar olarak belirlenmiş. Moto G4 Plus ayrıca parmak izi okuyucusuna da sahip durumda.

Moto G4 Play Özellikleri

moto-g-play-official
Moto G4 Play ise kardeşlerine göre daha mütevazı donanımlara sahip. 5” ekranında 720p çözünürlük sunan G4 Play’ın ekranı Gorilla Glass 3 ile korunurken kaputunda altında ise Snapdragon 410 yatıyor. 4x Cortex A53 çekirdeklerine sahip olan bu yongaya grafik kanında Adreno 306 birimi eşlik ederken bellek ihtiyacı 2GB RAM ile karşılanıyor. Depolama tarafında ise 16GB arttırılabilir hafıza tercih edilmiş.
Cihazın arka tarafında 8MP kamera yer alırken ön tarafında ise 5MP selfie kamerası bulunuyor. Android 6.0.1 Marshmallow ile gelen cihazda 2800mAh gücündeki batarya ihtiyaçları karşılıyor. Moto G4 Play önümüzdeki dönemlerde 150 Dolar fiyat etiketiyle raflardaki yerini alacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir