Adil Kullanım Kotasına BTK'dan Düzenleme Geliyor!


Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2016 yılı içerisinde internet abonelerinin muzdarip olduğu önemli konularda düzenlemeye gitmeye hazırlanıyor. Bir çok konu hakkında düzenleme gelecek ancak geneli ilgilendiren Adil Kullanım Kotası -Noktası-(AKK-AKN) hakkında da önemli değişiklikler olacak.
Yayınlanan rapora göre Adil Kullanım Kotası hakkındaki çalışmalar Ağustos ayında tamamlanacak. Değişiklikler AKK’yi kaldırmayacak ancak devreye girdikten sonra 3Mbps’ye düşen hız konusunda iyileştirmeler olacak ki bu oldukça önemli.
Bunun dışında da çok önemli değişiklikler olacak. BTK, abonelerin yüksek faturalara maruz kalmaması, kolay fesih işlemi gibi konulara el atacak ve düzenlemeler getirecek. Elektronik Haberleşme Altyapı Bilgi Sistemi (EHABS) kurulacak, 5G çalışmaları teşvik edilecek, veri merkezleri desteklenecek ve siber güvenliğe ilişkin çalışmalar yapılacak. Yıllardır beklediğimiz düzenlemeler bu sefer gerçekleşecek gibi duruyor. Tüm düzenlemelere kaynak linkinden ulaşabilirsiniz.
Kaynak


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir