Akıllı Telefon Satışlarında 3. Çeyrek Sonuçları Belli Oldu; Samsung Yine Lider!


Digitimes Research tarafından yapılan pazar araştırmaları sonucu yılın 3. çeyreğini Güney Koreli dev şirket Samsung lider kapattı. Firmanın hemen arkasındaki dev şirket ise tabi ki Apple. 2015 yılı 3. çeyreğindeki akıllı telefon sevkiyatı ise bir önceki yıla göre %7.7 artış gösterdi.
Yılın 3. çeyreğinde toplamda 331.9 Milyon akıllı telefon sevkiyatı olurken satışların %25.6’sı ile pazarın lideri olan Samsung’u %14.5 ile Apple takip etti. Kısacası sıralama değişmedi ve önümüzdeki kısa dönemlerde de pek değişecek gibi durmuyor zira Samsung, orta ve alt segmenti domine etmiş durumda. İki dev şirketi takip eden Huawei, %7.4‘lük pazar payını elinde bulunduruyor.
İlk üçlüyü ise sırasıyla Lenovo (%4.8), LG (%4.5), Xiaomi (%3.8), BBK (%3.5), TCL (%3.3), Oppo (%3.2), ZTE (%2.5), Sony (%2), Microsoft (%1.7), Meizu (%1.7) Coolpad (%1.5) ve Asus (%1.4) takip ediyor. Microsoft’un bu dar pazar payı ise umutları kıran bir durum. Ayrıca Sony’nin düşük pazar payı ve HTC’nin ilk 15’e bile giremeyişi bu firmalar adına oldukça kötü.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir