AMD Catalyst Tarihe Karışıyor


Bildiğiniz gibi nVidia ekran kartlarında kullanılan hem güncelleme hem de oyun oynayanlar için sunulmuş birden çok özelliğe sahip GeForce Experience yazılımı var. AMD tarafında ise ekran kartlarını güncellemek için yıllardır kullanılan ve nVidia’nın yazılımının oldukça gerisinde kalan Catalyst var. Artık AMD yazılım konusundaki desteğinin rakibinin gerisinde kalmasını unutturacak bir çözümle geliyor gibi görünüyor.
Mevcutta bulunan AMD Catalyst yazılımı ile kontrol edilebilen AMD ekran kartları yeni yazılımla çok daha fazla opsiyonu oyuncular ile buluşturacak.  AMD Catalyst, yerini Windows 10 arayüzüne uygun ve çok daha gelişmiş oyun optimizasyon seçeneği sunan Radeon Software Crimson Edition uygulamasına bırakacak.
Radeon Software Crimson Edition uygulaması ile her oyuna ayrı profil ayarlayabilir, fan hızlarını oyundan oyuna değiştirebilir, FPS hızını sabitleyebilir ve Anti-Aliasing gibi grafik ayarlarını tek tek değiştirebilirsiniz. Bunlara ek olarak; oyun yöneticisi, video kalite ön ayarları, sosyal medya entegrasyonu, sadeleştirilmiş sistem bildiri sekmesi gelecek özellikler arasında yer alıyor.
[youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=Vd7dY2A8h_I”]


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir