AMD Wraith Ortaya Çıktı; Yeni Nesil Stok Soğutucu Artık Daha Sessiz!


İşlemci kutusundan çıkan stok soğutucuların yük altında motor vaziyeti almasına AMD güzel bir çözüm bulmuş diyebiliriz. Firma, CES 2016 fuarı kapsamında yeni nesil Stok işlemci soğutucusunu görücüye çıkarttı. Wraith olarak adlandırılan yeni soğutucu, çok daha gelişmiş soğutma sistemine ve en önemlisi çok daha sessiz soğutma kabiliyetine sahip.
amd_new_cooler_wraith_slide (1423 x 761)
Bu yıl içinde yeni soğutucu modeline geçecek olan AMD, tasarımsal açıdan da Wraith adlı soğutucusunu güçlendirmiş diyebiliriz. Soğutucu fanının yan tarafında aydınlatmalı AMD logosu göze hoş geliyor. Yeni stok soğutucu ayrıca daha büyük fan ile gelmekte. Büyüyen fan daha düşük dönüş hızında daha iyi soğutma görevi sağlıyor. Ayrıca soğutucu bloğu da büyümüş ve iki bakır boru ile soğutma güçlendirilmiş. Soğutucusu 125W ve altı TDP değerine sahip işlemciler ile gelecek.
AMD-FX-6330_16 (1920 x 1080)
AMD’nin rakamlarına göre yeni soğutucu %24 düzeyinde daha başarılı soğutma sağlıyor. Bunun yanında %34 düzeyinde de daha iyi hava akımı oluşturuyor. Yeni çıkacak olan işlemciler ile birlikte gelecek olan soğutucu AMD’nin paylaştığı bir videoya göre oldukça başarılı görünüyor.
dsc00206-100636708-orig (1293 x 750)
Ayrıca Overclock yapmak isteyen ancak yeni bir soğutucuya geçmek istemeyen kullanıcılarda yeni stok soğutucu sayesinde bir nebze O.C yapabilirler. Firmanın bu hamlesi, soğutucuları işlemci kutusundan çıkaran Intel’e de bir ders niteliğinde olabilir. Aşağıdan AMD’nin paylaştığı kıyaslama videosunu izleyip farkı görebilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir