Android Lollipop 5.0.1 Kaynak Kodları Yayınlandı


Google, Lollipop sürümü için ilk güncellemeyi yayınladı. Sürüm numarası 5.0.1 olan bu yeni güncellemenin sürüm kodu ise LRX22C olarak listelendi. Lollipop için yayınlanan bu ilk güncelleme herhangi bir görsel değişiklik sunmuyor. Henüz tam olarak nelerin değiştirildiği yada düzeltildiği belirtilmese de önceki yazılarımızdan belirttiğimiz gibi bir kaç hata mevcuttu. Bunların başında gelen batarya problemi , titreşim modunda olmasına rağmen bazen titrememe, 1-2 gün açık kalan uygulamaların kendi kendine durdurulması, nadir de olsa kamerada reset atma problemi gibi bir çok hata mevcuttu.
Güncelleme şimdilik nexus 7 wifi, nexus 9 wifi ve nexus 10 wifi modelleri için dağıtıma başladı. İlerleyen günlerde diğer nexus cihazlarının da güncelleme alması bekleniyor.  Nexus 4 sahibi olarak bende güncellemenin etkilerini yakından takip ediyor olacağım.
Fabrika imajları


Bahçeşehir Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünde 3.sınıf öğrencisiyim. IBM Türkiye'de öğrenci elçisi olarak görev almaktayım. Yazılım benim için bir işten öte, tutku. Şu anda kendi tarayıcı oyunumu yazmakla uğraşıyorum.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.