Windows 10 İndirilmeye Başladı


Merhabalar
29 Temmuz’a saatler kalmışken Microsoft ekibi, Windows 10 için rezervasyon yaptıran bilgisayara Windows 10’u indirmeye başladı. Güncellemelerin yavaş yavaş geleceğini açıklayan Microsoft ekibi 29 Temmuz’da çok büyük yoğunluk olmaması açısından rezervasyon yaptıranlara yavaş yavaş Windows 10 dosyalarını indirmeye başladı.
Windows 10, 3GB’dan daha büyük yer kaplayacağı için C diskinizde 6-10GB boş yer bırakmanızda fayda var. Windows 10’nun indiği klasörü C diskinizde bulabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken “Gizli klasörleri göster” seçeneğine basmanız yeterli.
windows 10 indiriliyorŞuan için bu klasör herkeste çıkmış değil. Güncellemeler dalga dalga, internet hızınıza ve server yoğunluğuna bağlı olarak gerçekleşiyor. Rezervasyon yaptırmadıysanız şuan bu klasör sizde olmayabilir. Rezervasyon yaptırmış olsanız bile bu klasörün çıkması zaman alabilir, paniklemeye gerek yok.
Gelişmeler yaşandıkça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.
İyi günler.


Bahçeşehir Üniversitesi yazılım mühendisliği bölümünde 3.sınıf öğrencisiyim. IBM Türkiye'de öğrenci elçisi olarak görev almaktayım. Yazılım benim için bir işten öte, tutku. Şu anda kendi tarayıcı oyunumu yazmakla uğraşıyorum.

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bir güzel rehber daha, bende başlamış indirime bittiğini nereden anlayacağım acaba?

    1. Şuan için bunu anlamanın bir yolu bulunmuyor. Yaklaşık 8-10Gb’lık bir boyuta ulaşınca indirme işlemi bitmiş olabilir.