Android 6.1Detayları Ortaya Çıktı, Haziran'da Bizlerle!


Halen çoğu akıllı telefon üreticisi Android 6.0 Marshmallow güncellemesini cihazlarına sunamamışken Google, yerinde durmuyor ve yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Android 6.0’ın çıkışının üzerinden aylar geçmiş olsa da dağınık Android pazarında güncelleme sorunları kendisini gösteriyor.
Kısa süre önce ortaya çıkan bilgilere göre Google, Android 6.0 sürümü ile geliştirilen uygulama izinlerinde Android 6.1 ile bir iki değişikliğe gidecek. Mevcut Android 6.0 sürümünde uygulama izinleri kendimiz kontrol edebiliyorduk ancak araştırmalar sonucu bazı uygulamaların bu özellikten yararlanarak kullanıcılardan çok daha fazla yetki kapmaya çalıştığı ortaya çıktı.
Ek olarak yeni sürümü güncellemesi ile Android işletim sistemi yıllardır beklediği bölünmüş ekran desteğine de Android 6.1 sürümü ile kavuşabilir. Bildiğiniz gibi bu özellik çeşitli üreticilerin özelleştirilmiş Android arayüzünde bulunmakta ancak stok Android’de bulunmamakta. Android 6.1 sürümünün ise Haziran ayında çıkacağı söylenmekte.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir