Apple iPhone XR; Uygun Fiyatlı Yeni Nesil iPhone!


Uygun fiyat dediğime bakmayın


iPhone XS ve XS Max’ın yanında bir de daha uygun fiyatlı iPhone XR tanıtıldı. Büyük abilerine göre biraz daha özellikleri kırpılmış olsa da açıkçası pek çok kişinin bu modeli tercih edeceğini şimdiden görür gibiyim. Zira içi dopdolu.

Çeşitli renklerde ve daha hafif alüminyum gövdede bulunan iPhone XR, uçtan uca ekrana, Face ID’ye sahip iPhone X’a çok benziyor ancak Xs ve Xs Max’in aksine sadece arkada tek bir kamera var ve bir OLED ekran yerine LCD ekrana sahip. Ancak LCD deyince burun kıvırmayın, Apple’a göre bu şimdiye kadar ki en gelişmiş LCD panel.

Liquid Retina adındaki 6.1 inçlik LCD ekran 828 x 1792 piksel çözünürlük sunuyor. 7000 serisi alüminyum gövde ve cam arka panel ile gelen XR, gücünü en yeni ve en güçlü A12 Bionic yongasından alıyor. Beyaz, siyah, mavi, mercan, sarı ve RED modellerine sahip olan XR aynı zamanda, amiral gemisi XS serisinin IP68 su direncinin biraz altında IP67 su korumasına sahip. 3D Touch yok bu modelde fakat ön tarafta Face ID ve true depth kamera sistemi ve dolayısıyla X ailesindeki jest tabanlı arabirim bu modelde bulunuyor.

Arka tarafta, daha büyük, 1,4 mikron pikselli ve nöral ağ kullanan tek bir kamera görüyoruz. Bu sizi aldatmasın, bu kamera portre modu desteği olan 12 megapiksellik bir lens. Fotoğrafı çektikten sonra da isterseniz bokeh efektini tekrardan ayarlayabiliyorsunuz.

Pil ömrü açısından, iPhone 8 Plus’a kıyasla 1 buçuk saat daha iyi pil ömrü söz konusu. iPhone 8 Plus’un etkileyici pil performansını da düşündüğümüzde iPhone XR’ın bu alanda önemli bir tercih olacağını söyleyebiliriz. Ek olarak kablsuz şarj da var.

İPhone Xr fiyatı 750 Dolar’dan başlıyor ve 64GB, 128GB ve 256GB sürümleriyle satışa sunuluyor. Tüm modellerin fiyatlandırması şöyle;

  • 64 GB – 749 dolar
  • 128 GB – 799 dolar
  • 256 GB – 899 dolar

Bununla birlikte, piyasaya çıkış tarihi, X’lerden biraz daha geç: Xr’ı 19 Ekim’de ön sipariş verebileceksiniz. 26 Ekim’de satışlar başlayacak. Yine Türkiye için çıkış tarihi belirsiz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir