Apple mobil oyunculara yönelik önemli bir patent aldı


Apple’ın ara ara böyle “patent aldı” haberlerine artık tüm teknoloji camiası alıştı. Apple bu sefer iPhone’u ile oyun oynayanları sevindirecek bir patentle karşımıza çıkıyor.
Apple’ın aldığı patent Home tuşunun fiziksel yapısıyla ilgili. Hali hazırda Touch ID ye sahip Home tuşu patente göre 2 farklı moda sahip olacak.
İlk modu normal bildiğimiz Home tuşundan farksız. İkinci modu ise standart Home tuşunun seviyesinden biraz daha yukarıda oluyor ve tıpkı bir joystick gibi etrafında dönebiliyor. Böylelikle oyunda karakterinizi yada herhangi bir şeyi daha kolay bir şekilde yönlendirebiliyorsunuz. Oyun oynamadığınız zamanlarda ise ilk moduna döndürüp normal görünümü koruyabiliyorsunuz. Apple bu patentiyle oyunlarda daha kolay kontroller ve daha fazla oynanış çeşidine kapı açıyor. Tabiki de sadece oyunlarda değil farklı uygulamalarda ve normal kullanımda da kolaylık sağlama potansiyeline sahip.
apple 2
Apple eğer bunu yaparsa bir mühendislik harikasına daha imza atmış olacak. Bu patent hayata geçer mi ? iPhonelarda ne zaman görürüz merak konusu.
Daha fazla detay için buraya.


0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir