Apple, ''TV'' Uygulamasını iPhone, Apple TV ve iPad için Duyurdu


Apple‘ın bir kaç saat önce başlayan Hello Again etkinliği kapsamında yeni nesil Macbook Pro resmen tanıtıldı. Bunun yanı sıra firma TV deneyimini kolaylaştırmak adına yeni TV adlı uygulamasını duyurdu. Apple TV kullanıcılarının içeriklerini tek bir yerde toplayan, yeni veya favori film/dizilerin rahatlıkla bulunacağı TV App, kısaca sizin televizyon rehberiniz olacak.
Apple’ın bir süredir televizyon konusunda girişimleri zaten bulunuyordu. Evet, bir TV üreticisi değil ama içerikleri sunan bir platform oluşturmaya çalışıyordu fakat şuan için bu hedefine ulaşabilmiş değil. Bu yüzden bir süredir geleceği konuşulan TV App sayesinde Apple, tüm içeriği tek bir uygulama içerisinde topluyor, sevebileceğiniz içerikleri size öneriyor.
f1477588729
Siri ile de etkin bir şekilde çalışabilen uygulama aynı zamanda birçok içerik sağlayıcı ile anlaşan Apple, ilginçtir ki en önemli içerik üreticisi ve sağlayıcısı Netflix ile anlaşamamış. Uygulamanın çalışma prensibi birkaç ana özellik altında aslında anlatılabilir.
Şimdi İzle özelliği de bunların temelinde. Bu özellik sayesinde iTunes ve uygulamalardaki program ve film koleksiyonları görüntüleniyor. Sıradaki özelliği ile izlenilen içeriğin yeni bölümleri sıraya alınırken Öneriler özelliğinde kategoriler ve koleksiyonlar bulunuyor. Arşiv kısımda ise iTunes’da kiraladıklarınız veya satın aldıklarınız tüm film ve televizyon programları gösteriliyor. Son olarak Mağaza kısmında ise yeni şeyleri keşfetmenizin kapıları açılıyor.
Apple’ın yeni TV uygulaması iOS platformunda da yerini alacak. Bu sayede Apple TV dışında iPhone ve iPad her zaman ve her yerde izlemeye devam edebileceksiniz. TV uygulaması Aralık ayında ilk olarak ABD’de aktif konumda olacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir