Asus'tan Dünyanın İlk Ryzen'li Laptop'u; ROG STRIX


Computex 2017 fuarının önemli gelişmelerinden biriside Ryzen’li laptop oldu. Dünyanın ilk Ryzen’li dizüstü bilgisayarı Asus ROG STRIX oldu.

AMD’nin çiçeği burnunda işlemci ailesi Ryzen artık mobil platformda da boy göstermeye başladı. İlk olarak kendisine Asus’un ROG STRIX oyuncu dizüstü bilgisayarında yer bulan AMD oldukça sevinçli olmalı zira bir süredir bu seviye laptoplarda kendisine yer bulamıyordu.
Asus ROG STRIX modelinin içerisinde Ryzen 7 1700 işlemcisi yer alıyor. 8 çekirdekli işlemci 65W TDP değerine sahip. Dizüstünün grafik yükünü ise yine AMD’den 4 GB Radeon RX 580 çekiyor ve o da 65W TDP değerine sahip.
Bunların dışında ROG STRIX, oyunculara 17.3 inçlik Full HD FreeSync monitörü ile şölen yaşatıyor. 32 GB’a kadar DDR4 2400mAh RAM desteğine sahip olan modelin depolama tarafındaysa 1TB HDD ve M.2 NVMe 128 GB, 256 GB ve 512 GB SSD‘ler yer alıyor.

Dijitaller’i yeni bir konsepte geçirdik. Artık siz de içerik girebilecek, Sosyal kısmıyla daha fazla etkileşim yakalayabileceksiniz. ⇒ NELER YENİ?

Alüminyum kasa ile donatılan ROG STRIX, 3Kg ağırlığında. Ürünün henüz çıkış tarihi veya fiyat bilgisi konusunda net bir bilgi bulunmasa da ASUS, yaz sonunda ürünün piyasaya gireceğini belirtiyor.
Computex 2017’ye dair tüm haberleri BURAYA tıklayarak takip edebilirsiniz.
Kaynak; ASUS


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir