Apple WWDC 17; MacBook ve MacBook Pro


Apple, geliştirici konferansında hali hazırda bulunan ürün gamını güncellemeye devam ediyor. Sırada MacBook ve MacBook Pro ailesi var.

Apple MacBook bilgisayarlarını, Intel’in 7. nesil Kaby Lake işlemcileri ile güçlendiriyor. Yüzde 50 daha hızlı SSD, iki kat daha fazla bellek ve 13.1mm incelik ile 2 kilogramlık ağırlık ile tüm gün taşınabilir MacBook’lar firmanın en ince ve hafif dizüstü modelleri.


MacBook artık 1.3 GHz taban ve 3.6 GHz boost hızında çalışan Core i7 işlemciye sahipken MacBook Pro tarafındaysa 13 inç model  3.5 GHz taban ve 4.0 GHz boost değer sahip Core i7, 15 inç MacBook Pro ise 3.1 GHz taban ve 4.1 GHz boost hıza sahip. 13-inç MacBook Pro‘nun fiyatı 1.299 Dolar olarak belirtildi.
Görsel kaynak; Engadget

Apple ayrıca beklendiği gibi MacBook Air modelini de güncelledi ancak verdiği tek detay 13 inç MacBook Air’in 1.8 GHz işlemci ile güçlendirilmesi oldu. Firma başka bir detay paylaşmadı. Güncellenmiş MacBook’lar bugün erişilebilir olacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir