Apple WWDC 17; Gelmiş Geçmiş En Güçlü iMac Pro!


WWDC 2017 etkinliğinden sizlere haberleri aktarmaya devam ediyoruz. Apple, bir süre önce gelmiş geçmiş en güçlü iMac Pro modelini duyurdu. İnanılmaz!

Apple, bugün, profesyonel kullanıcılar için tasarlanmış, tamamen yeni iMac Pro’yu tanıttı. Yepyeni iMac Pro, muhteşem 27 inç Retina 5K ekranına, 18 çekirdekli Xeon işlemciye ve 22 Teraflop‘a kadar grafik hesaplama özelliğine sahip ve o, şimdiye kadarki en güçlü Mac.
iMac Pro, gelişmiş grafik düzenleme, sanal gerçeklik içeriği oluşturma ve gerçek zamanlı 3D rendering için üst seviye performans için tasarlanmış durumda. iMac Pro Aralık ayında 4.999 $ ‘dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.
27 inç Retina 5K ekran, 18 çekirdek Intel Xeon işlemci ve 22 teraflop grafik performansı ile karşımıza gelen iMac Pro, yeni uzay grisi renk seçeneğiyle de oldukça şık görünüyor.
İçinde 16 GB HBM 2 bellek bulunan Radeon Pro Vega ekran kartıyla gelen iMac Pro, 4 TB’a kadar SSD ve 128 GB’a kadar ECC bellekler ile üst seviyede gövde gösterisi yapıyor. Dört adet Thunderbolt 3 portu sayesinde iki adet 5K ekran çıkış ve RAID dizilimi desteğinin yer aldığı canavarda 10Gb Ethernet portu da yüksek hızlı bağlantı ihtiyacını gideriyor.
Tabi böylesi yüksek bir performans akıllı ısınma sorununu da getirmiyor değil. Apple buna gayet iyi bir çözüm uygulamış durumda ve bu mühendislik başarısı diyebiliriz. Daracık iç dizaynda firma, %80 düzeyinde daha efektif soğutma sağayalabilen bir tasarıma geçmiş durumda ve iki adet fan ile bu destekleniyor.

Kaynak; Apple


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir