Artık Resmi; Galaxy Note 8, 23 Ağustos'ta Tanıtılacak


Boom 8

Geçtiğimiz yıl Galaxy Note 7, pilden kaynaklı sorundan dolayı patlamasıyla birlikte piyasadan toplatılmış ve Note serisi itibar kaybetmişti. Samsung, Galaxy Note 8 devam modeliyle çok yakında karşımıza çıkıp bu çizilmiş itibarı düzeltecek gibi.
Firma, yayınladığı görsel ile telefonun ne zaman tanıtılacağını resmi olarak onaylamış oldu. 23 Ağustos’ta New York’da Samsung’un düzenlenleyeceği Unpacked etkinliği kapsamında tanıtılacak olan Galaxy Note 8’in kabaca tasarımı da yukarıdaki görsel ile belli oldu.

Galaxy S8’de ki -çok semiştim- tasarım çizgisinin bu telefonda da kullanacak olan Samsung, yine 18.5:9 ekran oranıyla karşımıza çıkacak. Bu ekran oranı standart 16:9’a göre panelin boyuna uzamasına neden oluyor. Bununla birlikte amiral gemisinde 6.3 inç QHD ekran, Snapdragon 835 ve Exynos 8895, 6 GB RAM, 3300mAh bataryanın yer alması muhtemel.
Son olarak Galaxy Note 8’in çift kamera ile gelmesini de bekliyoruz. Bu konuda ve diğer teknik bilgilerde firmanın bir onayı elbette yok fakat daha önceden gelen sızıntılar buna işaret ediyor. Ve elbette daha gelişmiş bir S-Pen’de olacak.
Yeni gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir