Google'ın Harika GIF Uygulaması Motion Stills, Şimdi Android'de!


Graphics Interchange Format

Google’ın GIF yapma uygulaması Motion Stills, şimdi Android için yayınlandı. İlk olarak iOS platformu için yayınlanan Motion Stills, Live Photos ile entegre çalışıyor ve onsuz kullanılamıyordu. Fakat, Android için yayınlanan sürüm kendi uygulaması ile çok rahat bir kullanım vaat ediyor.
Geçtiğimiz ay GIF teknolojisinin 30. yıldönümünü kutlamıştık. Evet, çok eski bir teknoloji olsa da hala popülerliğini koruyor, hatta artık daha popüler. Google’ın GIF uygulaması Motion Stills’de bu popülerlikten faydalanacak.
Instagram’da olduğu gibi Boomerang ve Hyperlapse çekimler yapabilen Motion Stills, adının kullanıldığı modunda 3 saniyelik kendini tekrar eden GIF’ler çekiyor. Çekilen GIF’ler çok iyi bir yazılım stabilizasyonundan geçiriliyor.
İkinci mod ise Fast Forward  olarak isimlendiriliyor. Bu mod ile normal GIF çekiminden 8 kat daha hızlı GIF’ler oluşturmanız mümkün. Bir nevi hızlandırılmış GIF özelliği olarak ifade edebileceğimiz özellikte de yine yazılımsal stabilizasyon uygulanıyor.
Uygulamayı Buradan cihazınıza indirebilirsiniz.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir