Asus HTC'yi Satın Alabilir


HTC son dönemlerdeki düşüşünü sürdürüyor. Yeni amiral gemi modeli One M9 ile beklediğini bulamayan şirket değer kaybetmeye devam ediyor. Düşüşün hızlı olması Asus‘un dikkatine takılmış hatta analizlere başladığı söyleniyor.
asus-htc-satin-alacak
HTC One M9’un ısınma sorunları, tüketicilerin beklentisini sunamama gibi önemli faktörler şirketin gözden düşmesine neden oldu. HTC’nin piyasa değeri de borsada ciddi oranda düşüşler yaşıyor. İddialara göre Asus, HTC’nin Ar-Ge, patent kısmını almak için uğraşıyor. Hatta Asus’un finansal yöneticisi olan David Chang‘in yönetim kurulunda satın alımın konuşulduğunu dile getirmesi, ayrıca Asus yönetim kurulu başkanı Johnny Shih‘in de HTC ile ilgilendiklerini söylemesi satın alımın ciddiyetini ortaya koyuyor. Bakalım Asus bu satın alımı gerçekleştirebilecek mi? Bildiğiniz gibi Asus, ZenFone serisi ile dünya çapında iyi bir başarı yakalamış durumda.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir