Asus ilk Ryzen ROG Oyun Laptop'unu Gösterdi | Dijitaller

Asus ilk Ryzen ROG Oyun Laptop’unu Gösterdi


AMD, unuttuğu üst seviye oyuncu laptop-dizüstü bilgisayar sınıfına tekrar çıkıyor. Asus, ilk Ryzen’li ROG oyuncu dizüstü bilgisayarını gösterdi.

Geçtiğimiz günlerde AMD tarafından düzenlenen etkinlikte mobil Ryzen çözümleri olan Ryzen APU’ları geliştirdiğini duyurmuştu. Ryzen APU‘lar, Zen çekirdekleri ve yeni nesil Vega GPU birimlerini içeriyor. Bu ailenin detayına hemen alttaki linkten ulaşabilirsiniz.

Mobil Ryzen işlemcilerin ilk duyurusu ise Asus’tan geldi. Asus paylaştığı kısa bir videoda Computex 2017 fuarında Ryzen destekli bir ROG serisi laptop tanıtacağını resmen göstermiş oldu. Asus videoda ”Bir şey uyandı” söylemini kullanırken açıklama kısmında ise ‘‘Büyük bir şey geliyor” demekle yetindi ve başka bir detay vermedi.

Videodaki cihaz tasarımına baktığımızda bunun oyuncu laptop’u olduğunu rahatlıkla anlayabiliyoruz. Zaten AMD’de mobil Ryzen APU’larının premium oyun dizüstü bilgisayarlarına, 2si1 laptoplara ve normal dizüstü bilgisayarlara gideceğini söylemişti.

Tabi Asus’un Ryzen’li ROG cihazında nasıl bir çözüm kullanılmış bilemiyoruz. Sadece bir işlemci yada Ryzen APU kullanılmış olabilir. Ancak emin olabileceğimiz bir şey var, AMD yaklaşık 10 yıl sonra bu seviyeye adım atıyor.

AMD, Ryzen APU’larının şu anda hali hazırda bulunan mobil APU’lara kıyasla %50 daha iyi CPU performansı ve %40 daha iyi grafik performansı gösterdiğini açıklamıştı. Ayrıca Ryzen APU’lar %50 enerji verimliliği de sunuyor.

Computex bekleniyor…

Kaynak; Wccftech

Metin Yasir Akpınar
Merhaba; Damarımı kesseler fiber kablodan internet akar, o derece teknoloji bağımlısıyım. Ayrıca popüler kültüre de oldukça ilgiliyim. Bana mail adresimden ulaşabilirsin; [email protected]

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Asus ilk Ryzen ROG Oyun Laptop’unu Gösterdi

Format Seçin
Kişilik testi
Kişiliğiniz hakkında saptama yapmayı amaçlayan sorular dizisi
Bilgi yarışması
Bilginizi kontrol etmek isteyen, doğru ve yanlış cevaplardan oluşan soru dizisi
Anket
Oyunuzu kullanarak, kararınızı belirtin
Hikaye (Blog)
Embed ve görsellerle destekleyebileceğiniz yazı
Liste
Listenizi hemen yaratın ve insanlarla paylaşın
Gerisayım
Klasik İnternet Sayaçları
Açık Liste
Submit your own item and vote up for the best submission
Puanlanmış Liste
Upvote or downvote to decide the best list item
Caps
Hoşunuza giden capsleri paylaşabilirsiniz.
Ses
Soundcloud yada Mixcloud Embedlerini ekleyebilirsiniz