Asus Karma Gerçeklik (Mixed Reality) Başlığını Duyurdu; Harika Tasarım


Sanal + Arttırılmış

Herhalde Windows için duyurulan Karma (Mixed) Gerçeklik başlıkları arasında en iyi tasarımlı olanını Asus tanıttı. Asus Windows Mixed Reality başlığı bir süre önce IFA kapsamında duyuruldu ve poligonlu ön tasarımı onu diğer tüm rakiplerinden ayırıyor ve tasarımsal açıdan öne atıyor.

IFA Berlin 2017 Haberlerimizin Tamamına BURADAN Ulaşabilirsiniz

3K 90Hz çözünürlük ile gelen başlığın ön tarafında iki adet kamera bulunuyor. Bu kameralar çeşitli hesaplamaları için kullanılıyor. Bunun anlamı başlık, herhangi bir sesöre sahip olmadan 6 açılı hareketleri takibi yapabiliyor. Asus bunun yanında başlığın 10 dakika gibi çok kısa bir sürede çalışır vaziyete getirilebildiğini aktarıyor. Rakiplerdeki karmaşık kurulum bunda yok.
Öte yandan sensörlerin olmayışının bir dezavantaj getirip getirmeyeceğini şimdiden kestirmemiz zor ancak 400 gramdan daha hafif yapısı ile Asus Karma Gerçeklik başlığı aynı zamanda konforlu da.  Bu yılın sonuna kadar piyasaya çıkmasını beklediğimiz başlığın fiyatı ise 449 Euro (535 Dolar)

#Kaynak; TechRadar


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir