Asus, Madencilere Özel B250 Expert Mining Anakartını Duyurdu!


Mining’cileri sevmiyorum.

Asus, resmi olarak bir süre önce madencilere ve ilgililerine özel B250 Expert Mining adından yeni anakartını duyurdu. Anlaşılacağı üzere anakart, madenciliği daha iyi hale getirecek bir takım geliştirmeler ile birlikte geliyor. Gelin detaylara bakalım.
Anakart üzerinde 3 adet ATX12V, Madenciler için optimize edilmiş BIOS, voltaj dengeleyici kapasitörler ve gelişmiş bir dizi özelliğe ev sahipliği yapıyor.
Detaylara baktığımızda anakartın B250 yongasına ve LGA 1151 soketine dayandığını görüyoruz. Tüm 7. ve 6. Nesil işlemcileri destekleyen anakart, çift kanal 2400MHz 32 GB DDR4 belleklere olanak tanıyor. Buna ek olarak CPU istikrarı için 6 fazlı DIGI + VRM de ayrıntılar arasında.


Depolama için 4 adet SATA III, 6 USB 3.1 ve 4 USB 2.0 çıkışları, arka panelde ise 4 adet USB 3.0, 2 adet USB 2.0, HDMI, Intel LAN (I219V Gigabit) bağlantı noktası ve Realtek ALC887 codec’i ile güçlendirilen 8 kanallı ses çıkışı bulunuyor.
Genişleme yuvası bakımından 18 adet PCI-e Gen 3.0 x1 ve 1 adet PCI-e Gen 3.0 x16  olmak üzere toplamda 19 adet genişleme yuvasının bulunduğunu görüyoruz.
İlerleyen dönemlerde AMD tarafından yayınlanacak bir sürücü ile 19 adet GPU kurulumuna ulaşacak olan Asus Expert Mining, hali hazırda şimdi multi-GPU olan 8 adet NVIDIA GPU ve 8 adet AMD GPU‘yu karma şekilde takmaya ya da 16 adet GPU kurulumuna izin veriyor. Ve bu dünyada tek. Ayrıca Asus, GPU kurulumları için ayrıntılı bir slay hazırlamış durumda.
Asus Expert Mining’in fiyatı ise gelecek hafta belli olacak.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir