Asus ROG Chimera; Büyük, Güçlü, Seri ve G-Sync İle Birlikte 144Hz!


Büyük, yani gerçekten büyük

Asus, oyunucuları gerçekten iyi tanıyor. Oyuncular poligonlu ve büyük lapotoplardan oldukça hoşlanıyor. Asus Rog Chimera’da işte tam bunu veriyor.
Bu yıl içerisinde laptoplarda 120Hz panelleri görmeye başlamıştık ancak Asus, Rog Chimera ile çıtayı 144Hz’ye çıkararak dünyada bir ilke imza atıyor. Bu imzası ise kısa bir süre önce resmen IFA 2017’de gösterildi.

17.3 inç büyüklüğünde G-Sync destekli 144Hz ekranında kelimenin tam anlamıyla yağ gibi akan oyunların oynanmasına izin veren Asus ROG Chimera’nın kalbinde ise Core i7 7820HK ile birlikte 8 GB GTX 1080 yer alıyor. GTX 1080, 1947 MHz hızında çalışırken i7 7820HK ise OC yapılmış şekilde 4.3 GHz hızında çalışıyor.

Bitti mi? Bitmedi! Tam şekilde mekanik klavye ile gelen laptop, ayrıca Xbox Wireless‘e sahip. Dolayısıyla herhangi bir dongle olmadan Xbox One kontrolcüsünü alete bağlamanınz mümkün. Bununla birlikte Asus ROG Chimera hakkında bilgilerimiz bu kadar. Şimdilik herhangi bir fiyat ve çıkış tarihi bilgisi bulunmamakta. Ayrıca bazı diğer teknik detaylar da elimizde bulunmuyor.

#Kaynak; Anandtech


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir