Samsung TabPro S Duyuruldu; Surface Pro 4'e Rakip Geldi


Samsung oldukça uzun bir süredir içerisinde Windows çalışan herhangi bir cihaz tanıtımı yapmamıştı. Kısa süre önce duyurulan Samsung TabPro S ise bu manada bir ilki gerçekleştirirken sahip olduğu yetenekleri ve donanımsal kabiliyetleri ile Microsoft Surface Pro 4’e rakip oluyor. İkisi-bir-arada formundaki tablet klavyesiz 700 gr ve sadece 6.35mm kalınlığa sahip.
Teknik özelliklere baktığımızda TabPro S’in 12 inçlik Super AMOLED Quad HD (2560 x 1440) bir panel ile geldiğini görüyoruz. Gerekli gücü Intel’in 6. nesil Skylake tabanlı Core M3 6Y30 çipsetinden alan tablette işlemci 2.20GHz frekans hızında çalışıyor. Çipset içerisinde yer alan dahili Intel HD Graphics 615 birimi ise 850MHz hızında görev almakta.
galaxy-tabpro-s-gold-edition
Depolama kanadında 256 GB SSD ile gelen TabPro S, 8 GB 1600 MHz LPDDR3 bellek ile destekleniyor. 5200mAh batarya ile gerekli enerjiyi ortaya koyan tablet ayrıca 5 MP arka ve ön kameralara sahip. Bir adet USB 3.1 Type C portuna yer verilen cihaz yine bu port üzerinden şarj ediliyor. Bununla birlikte çoklayıcı aksesuarlar ile bu port üzerinden HDMI ve USB portlarına erişebiliyorsunuz.
Hali hazırda yurtdışında piyasaya adımı atmış olan Samsung TabPro S, 1000 Dolar fiyatıyla kullanıcı aramakta. Kutusunun içerisinden touchpad’li klavyeye yer verilirken malesef Stylus kaleme yer verilmemiş. TabPro Pen‘i alabilmek için ekstra 50 dolarlık bir parayı gözden çıkarmanız gerekiyor. Ek olarak belirtmek gerekir ki benzer konfigürasyonlu Surface Pro 4 yaklaşık 900 dolar fiyat etiketine sahip.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir