Asus Rog GR8S Steam Machine'i Duyurdu


Asus kısa süre önce tanıttığı ROG GR8 konsol PC cihazını piyasaya sunmuştu. Aradan fazla geçmeden ROG GR8S Steam Machine isimli bir modeli daha karşımıza çıkaran Asus yine hedefinde TV yanında konsol PC hayali var. İlk tasarımı aynı şekilde devam ettiren Asus kırmızı ve siyah renklerini sert Asus tasarımı ile birleştirerek çok hoş gözüken bir cihaz ortaya çıkarmayı başarmış.
ROG-GR8_back-IO
Farklı kombinleri sunulan modelde Intel Core i7 veya i5 işlemcileri bulunuyor. Grafik tarafında NVIDIA GeForce 9 serisi kartları kullanılabiliyor. Asus rahat bir şekilde oyunları Full HD çözünürlükte oynanacağını söylüyor. Hatta oyunculara özel olarak geliştirilen Intel Ethernet ve GameFirst III yazılımları ile minimum gecikme ile oyun deneyimi sunmayı hedefliyor. Kablosuz görüntü aktarımı sunan Miracast yanında 4k Ultra HD (60Hz) çözünürlükte aktarım yapabilen HDMI 2.0 ve DisplayPort 1.2 portları mevcut. Ayrıca cihazda 802.11ac kablosuz ağ desteği de mevcut.
ROG-GR8_2D_on
Çeşitli donanım seçenekleri yanında 4 GB’dan 16 GB RAM seçeneğine, 500 GB’dan 1 TB HDD seçeneğine yada 128 GB’dan 512 GB SSD depolama seçeneklerine göre kendinize uygun olanı belirleyip satın almak mümkün. Diğer bağlantı seçeneklerinde ise 3 adet USB 3.0, 2 adet USB 2.0 bulunuyor. Ek olarak ROG ROG SupremeFX 5.1 HD ile de güzel bir ses deneyimi sunacağını söyleyebiliriz. Tüm bunların yanında çok küçük bir kasa yapısı sunan ROG GR8S yine bu kasayı hem serin tutmayı başarıyor hemde 20 Db gibi düşük bir ses çıkarıyor. Fiyat konusunda ise başlangıç fiyatının 699$ olduğunu söyleyelim ve Kasım ayında satışa sunulacağını ekleyelim. Bir sonraki yazımıza kadar kendinize iyi bakın.
Kaynak


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir