Asus Zenfone 3 Laser ve Zenfone 3 Max Duyuruldu


Asus geçtiğimiz Computex 2016 fuarında yeni Zenfone 3 serisini duyurmuştu. Bu etkinlikte ZenFone 3, ZenFone 3 Deluxe ve ZenFone 3 Ultra modelleri bizlerin karşısına serilmişti. Zenfone 3 Deluxe modeli Snapdragon 821 ile geliyordu. Kısa süre önce ise Asus, Zenfone 3 Laser ve  Zenfone 3 Max modellerinin de tanıtımını gerçekleştirdi.

Zenfone 3 Laser, adından da anlaşılacağı üzere Zenfone 2 Laser’ın devam modeli niteliğinde. 5.5 inç büyüklüğündeki ekranında Full HD çözünürlük sunacak cihazın ekranı 2.5D kavisiyle metal kasasına doğru yuvarlanıyor. 4GB RAM 32GB depolama  dahili depolama alanı ile gelen cihaz parmak izi okuyucusuna sahip olacak.
gsmarena_001
Zenfone 3 Laser’ın asıl iddialı olduğu nokta ise kamerası diyebiliriz. Ultra hızlı ikinci nesil lazer otofokus sayesinde 0.03 saniye gibi çok hızlı bir sürede odaklanabilen kameraya sahip olan Zenfone 3, sensör olarak 13MP Sony IMX214 ve PixelMaster 3.0 teknolojisini kullanıyor. OIS (Optic Image Satabilization) seçeneği kamerada bulunmuyor ancak EIS (Electronic Image Stabilization) yer alıyor. Parmak izi okuyuculu cihazın fiyatı ise 240 Euro civarında olacak.

Zenfone 3 Max‘e geçtiğimizde o da selefinin devamı niteliğinde. 5.2 inç 2.5D IPS ekrana sahip olan model 3GB RAM, 32GB depolama alanı ve parmak izi okuyucu ile desteklenmiş. Metal bir gövdeyle ile gelen Zenfone 3 Max’in bataryası ise 4100mAh olarak belirlenmiş. Bu rakam Zenfone 2 Max’den 900mAh daha küçük. Fiyat ise 180 Euro civarında olacak.
gsmarena_002
Zenfone 3 Max ayrıca Power Bank modu sayesinde diğer akıllı telefonları da şarj edebiliyor. Bunun yanı sıra Asus henüz iki cihazında tam teknik özellikleri açıklamış değil ki bunlar arasında cihazlara hayat verecek yonga dahil. Kısa süre içinde Asus ayrıntılı teknik özellikleri duyuracaktır.
Kaynak


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir