Avatar 2 Çıkış Tarihi Tekrar Ertelendi; Evet Yine, Yeni, Yeniden!


2009 yılında ilk filmin çıkmasından bu yana yaklaşık 8 yıl geçmesine rağmen Avatar’ın bir devam filmi halen daha vizyona girebilmiş değil. Görünen o ki tam olarak ne zaman geleceği de belli değil.

Sizlere daha önceki haberlerimizde Avatar 2’nin Aralık 2018 tarihinde vizyona gireceğini söylemiştik zira açıklamalar da bu tarihi gösteriyordu. Fakat filmin yönetmeni James Cameron, filmin belirledikleri Aralık 2018 tarihine yetişmeyeceğini açıkladı.
Hatırlarsınız büyük sükse yaratan ve sinema dünyasının en iyi filmleri arasına adını yazdıran ilk Avatara filminin üzerinden çok geçmeden devam filminin projesine başlanmıştı. Avatar 2’nin ilk olarak 2014 yılında çıkacağı söylenmişti, bu tarih sonrasında 2017, daha sonrasında Aralık 2018 ve şimdi ise ”soru işareti” olan bir tarihe ertelenmiş durumda.
James Cameron yaptığı açıklamada birkez daha Avatar 2’den sonra Avatar 3, 4 ve 5 filmlerinin de geleceğini belirtti. Yaşanan gecikmenin nedeni tam olarak açıklanmasada muhtemelen devam filmlerinin senaryo ve hazırlık aşamaları ertelemeye neden oldu. Bu arada Avatar 3, 4 ve 5 filmlerinin çıkış tarihi olarak 2020, 2022 ve 2023 yılları gösteriliyor.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir