Spider-Man MCU’da Kalmaya Devam Edecek; Disney ve Sony Anlaştı


Süper kahramanlar arasında dünyada en çok sevilen ve geniş kitlelere ulaşabilen Spider-Man (Örümcek Adam) geçtiğimiz ay yapımcı Sony ve Disney arasındaki anlaşmazlıklar nedeniyle Marvel Sinematik Evreni‘nden (MCU) ne yazık ki ayrılmıştı. Fakat hem hayranlar hem de bu kahramanı daha iyi kullanma isteği iki firmayı da tekrardan bir araya getirdi.

Disney ve Sony, geçtiğimiz ay bildiğiniz üzere Spider-Man filmlerinin gelirinin paylaşılması noktasında anlaşmazlık yaşamıştı. Disney, filmlerin gelirlerinin sadece %5’ini alabiliyordu ve Sony’den gelirin %50’si gibi büyükçe kısmını talep etmişti. Sony tarafından kabul edilmeyen teklif Örümcek Adam’ın MCU’dan ayrılmasına  neden olmuştu.

Variety’nin haberine göre Sony ve Disney tekrardan masaya oturup anlaşmaya varmış durumda. Yapılan anlaşma da Disney’in Spider-Man’ın üçüncü filminin gişe hasılatının %25’ini alacağı belirtiliyor. Ayrcıca Disney ayrıca filmin bütçesinin de %25’ini karşılayacak.

Kevin Feige; Sinematik Evrenler Arası Geçiş Yapabilen Tek Kahraman

Marvel’in tepesındaki adam Kevin Feige ise konu hakkında bazı açıklamalarda bulundu ve açıklamasında çok önemli detaylar bulunuyor.

Feige, Spider-Man için “sinematik evrenler arasında geçiş yapabilen tek karakter” söyleminde bulundu ve Sony’nin kendi Spider hikayesini geliştirdiğini ve “gelecekte bizleri hangi sürprizlerin beklediğini bilemeyiz.” eklemesını yaptı.

Bunun anlamı Spidey abimizi MCU’da bir sonraki Örümcek Adam filminde ve geliştirilme aşamasında Sony’nin kendi evreninde görebileceğimiz olasılığı. Venom ve Spider-Man’ı aynı filmde izlemek  ve hatta Tom Hardy ve Tom Holland’ı bu karakterlere hayat verirken izlemek çok keyifli olacaktır. Bırakın izlemeyi böyle bir şeyin olasılığı bile heyecan verici.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir