Samsung Galaxy Note7 FE Temmuz'da Gelebilir


Geçen yıl yerden yere vurduğumuz, patlayan, patlatıp yakan Galaxy Note 7 bizim için bitmiş olsa da Samsung onu frankenstein’a çevirmeye kararlı.

Geçen yıl büyük bir talihsizlik yaşayan Samsung, büyük umutlar bağladığı Galaxy Note 7 modelini ne yazık ki pazardan çekmişti. Aradan neredeyse 1 yıl geçti diyebiliriz ve firma, Galaxy Note 7 FE adıyla cihazı tekrardan piyasaya sokmaya çalışıyor.
Daha önceki haberlerimizde de yenilenmiş Galaxy Note 7’den ya da daha doğrusu Galaxy Note 7 FE’den sizlere bahsetmiştik. Samsung’a yakın kaynaklara göre Galaxy Note 7 FE, Temmuz ayının sonunda piyasaya girecek. Önceleri bu tarih Temmuz’un ilk haftası olarak belirtiliyordu ancak en azından ay değişmemiş. Bu arada Galaxy Note 7 FE piyasaya gireceği bir söylenti değil, resmi bir bilgi olduğunun da altını çizelim. Tek soru işareti çıkış tarihi ve fiyat tarafında.
Bununla birlikte geri çağrılan tüm Galaxy Note 7’ler piyasaya sürülmeyecek. Aktarılanlara göre 300.000-450.000 civarında bir ünite söz konusu. Ek olarak Galaxy Note 7 FE, tüm pazarlarda boy göstermeyecek, sadece belirli pazarlarda satışa sunulacak. Bunun nedeni elbette Galaxy Note 8 satışlarının baltalanmak istenmemesi.
Donanım tarafındaysa Galaxy Note 7 FE pek farklılık sunmayacak ve aynı donanım bulunacak. Buna göre, 5.7 inçlik 2560x1440p ekran,  Exynos 8890 yonga seti, 4GB LPDDR4 RAM temel özellikler arasında. Tek fark ise bataryanın 3200mAh boyutuna çekilmiş olması. Diğer her şey aynı anlayacağınız. Fiyatın ise 500 Dolar seviyelerine ineceği belirtiliyor. Harika olmasa da iyi bir rakam.
Kaynak; BGR


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir