Büyütmeye Gerek Yok, Boston Dynamics'in Atlas Robotu Artık Takla Atabiliyor!


SWEET BABY JESUS

Alphabet, Boston Dynamics‘i geçtiğimiz Haziran ayında SoftBank’a sattığından beri Atlas hakkında herhangi bir video görmemiştik. Geçtiğimiz günlerde firma SpotMini adında yeni robotunu göstermiş olsa da bizim gönlümüzün biriciği Atlas’tan haber yoktu… Şimdiye kadar.
Atlas’ın gelişimi açıkçası robot ve robotik teknolojileri açısından inanılmaz. Paylaşılan son videosuna baktığımda Atlas’ın jimnastik hareketlerini o kadar akıcı ki şaşırmamak elde değil. Artık engellerin üzerine rahatlıkla atlayabilen Atlas’ın akıcı hareketlerine ek olarak artan denge ve stabilizasyonunu da söylememiz gerekiyor. Atlas’ın asıl büyük ölümcül vuruşu ise arkaya doğru ters takla hareketi oldu.

Açıkçası 21 yaşımdayım ve bunu şimdi denemeye kalksam her halde çenemi falan kırarım. Size soruyorum, 10 yaşındaki çocuğunuz bunu yapabilir mi?
Ancak hala daha Atlas mükemmel bir robot olamadı. Ters taklayı başarılı yapmış olsa da videonun sonunda yaptığı sakarlığı yine görüyoruz. Video demişken;

#Kaynak; TheVerge


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir