Chrome 64, Android'de Reklamlara Dur Diyecek!


Reklamlarımıza tıklayın

Google, Chrome tarayıcısının mobil Android versiyonunu ae 64. sürümüne güncelledi. Güncelleme ile birlikte reklamları ilgilendiren bazı değişiklikler beraberinde geliyor. Hemen söyleyelim, reklamlar engellenmeyecek ancak bazı reklamların çalışma şekli önlenecek.
Bildiğiniz gibi bazı web sitelerinde bir yere tıkladığınızda yeni sekme açılıyor ve ”Telefonunuz virüslü” gibi titreyen ekranda bazı reklamlar gösteriliyor. Ayrıca sahte sitelere de bazen yönlendirme gerçekleştiriliyor. Google’ın Android Chrome 64 sürümü ile reklamların yeni sekme açması engelleniyor, artık bu tip yönlendirmelerde yönlendirme yapılan sekme eğer geçerli sayfanın URL’si ile eşleşmiyorsa o sekmenin açılmasının önüne geçiliyor.

Bir diğer değişiklik ise navigasyon tuşlarının olduğu alttaki barın renginin değişmesi oldu. Beyaz bir navigasyon bar artık ön tanımlı olarak gelecek ancak cihazının stok navigasyon bar kullanmıyorsa, bir özelleştirme söz konusu ise bu değişikliği görmeyeceksiniz. Esasında bu değişkliğin nedeni de OLED ekranlarda navigasyon bar kısmında oluşan yanmaların önüne geçmek diyebiliriz.
#Kaynak: GSMArena


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir