Kendi Kendine Park Eden Terlik, Teşekkürler Nissan!


Nedeni neydi ki

Otonom sürüş artık hayatımızda önemli bir yer almaya başlıyor. Otomasyon sanayi için çok büyük katkılar sağlamışken şimdi otomobillerimizde de boy göstermeye başlıyor. Üstelik Nissan ile artık otonom terliklerimiz bile var.
Nissan’ın bu girişiminin arkasında elbette yine otomobiller de kullandığı otonom park özelliği yatıyor. Firma araçlarında kullandığı ProPilot Park‘ı duyurabilmek ve bunu işlevsel bir iş ile bütünleştirmek için kendi kendine park edebilen terliklerini duyurdu. Bu terlikler Japonya’da bir otelde kullanılacaklar. Nissan’ın bu terlikleri ProPILOT Park Ryokan otelinde kullanılacak, bunun nedeni ise Japon misafirperverliği.
Nissan tarafından geliştirilen terlikle otel girişinde müşterileri bekliyorlar ve bunu sadece bir tuşa basarak yapıyorlar. Elbette kendi kendilerine gitmeleri ve park etmeleri için terliklerde elektronik bir sistem, motor ve iki de küçük tekerlek yer alıyor. Bu arada bu teknolojinin tam hali ise yeni Nissan Leaf’ler de kullanılmakta.
Japon kültüründe terlikler önemlidir.

#Kaynak: Independent


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir