Çin Devletinde Artık VPN'de Yasak!


Yüksek nüfusu, gelişmiş teknolojisi ve internet erişimlerinde yasakları ile tanınan Çin, bu yasaklara bir yenisini daha ekledi. Çin devleti artık internet kullanıcılarının VPN ile erişim sağlamasını yasakladı dolayısıyla VPN kullananların interneti kesiliyor.
how-vpn-works
Yaklaşık 650 Milyon civarı vatandaşının internet bağlantısı olduğu düşünülen Çin’de bu yasaklar ilk değil. Daha önceleri ki halen devam etmekte, çeşitli popüler sosyal medya siteleri, Google ve servisleri gibi hizmetler ülkede yasak durumda. Kullanıcılar bu hizmetlere VPN ile erişebiliyordu ancak artık bununda yolu kesilmiş durumda. Yasağın ilk olarak Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde uygulanması ise bir diğer dikkat çekici olay oldu.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Çin de ikamet eden yabancı uyruklu turist ve iş için orada yaşayanlar ne yapıcak peki ? onlar istisnadan mı sayılıyor yoksa

    1. Ne yazık ki bu konu hakkında bir bilgim yok. Ancak haberde Çin vatandaşlarının bu yasağa dahil edildiği belirtiliyor.