Turkcell SuperOnline AKK Konusunda Açıklama Yaptı; İddialar Tamamen Yalan


Bildiğiniz gibi 1 Mayıs 2017 itibariyle AKK-AKN konusunda yeni düzenleme yürürlüğe girdi ve bir takım iyileştirmeler gerçekleştirildi. Bunların yanı sıra SuperOnline’de Kota’lı tarifelerin geri döndüğü iddia edilmişti.

Turkcell SuperOnline çok kısa bir süre önce konu hakkınde resmi bir açıklama yayınladi ve internette dolaşan belgenin sahte olduğunu resmiyete kavuşturmuş oldu.
Turkcell, AKK aşımı sonrası ek ücretlendirmenin olmayacağını kesin ifadelerle belirtiyor ve firma olarak BTK’nın yayınladığı karara tamamen uyduklarını açıklıyor. Yani, gece 02.00 ile 08.00 arası indirme AKK’ye dahil olmayacak, AKK’ye ulaşılması sonucu hızlar pakete göre kademeli şekilde düşürülecek.
Kademeli olarak düşürülecek hızınızı hemen alt satırdaki kısımdan hesaplayabilirsiniz. Mevcut paket hızınızı yazınız ve ”AKK sonrası hızınız” kısmına tık yapınız;

Turkcell aynı zamanda hali hazırda bulunan mevcut tarifelerinin de aynen geçerliliğini sürdürdüğünü belirtiyor ve ekliyor;
”AKK hakkında yapılan tüm işlemler Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu kararlarıyla sınırlıdır. Operatörlerin bu konu hakkında herhangi bir tasarruf yetkisi bulunmadığı gibi özellikle Turkcell’in müşteri memnuniyet prensipleri gereğince mevcut müşterilerimizin kontratlarında yer alan şartları kötüleştirecek bir davranışta bulunmamız söz konusu olamaz.”
Özet vermek gerekirse: SuperOnline, AKK sonrası ek ücret, Kota gibi tüm asılsız iddiaları yalanladı ve BTK’nın düzenlemesine tamamen uyduklarını açıkladı.

Son olarak Türksat KabloNet’in Kotalı tarifelere geçtiğini tekrardan belirtmemiz gerekir. Umarız Türksat Kablo, bu yanlış hatta skandal karardan hızlıca geri adım atar ve kullanıcıların gönlünü kazanır.
Kaynak; Turkcell


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

2 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. türkcell spor online ye bu çamuru donanımhaber attı, sitelerinde video çektiler, gece yarısı, güya superonline bayisinden turkcell in yolladığı pdf i almışlar, insanlara bakın bu pdf e göre gb başına ücretlendirme geliyor dedidler.
    türknet içinde milattan kalma adsl tarife sayfasını göstererek karalamaya çalıştılar..

    1. o belgeleri bizlerde gördük fakat resmiyetine emin olmadığımızdan bir şey konuşmamız doğru olmazdı.
      Türknet konusunda doğru o belgeler bende yanlış hatırlamıyorsam eskiden kalma. 2016 1 mayıstan sonra abone olan herkes yeni tarifesini kullanıyor.