Google, YouTube Android Uygulaması için Yeni Arayüzü Test Ediyor


Dünyanın en çok takip edilen ve izlenen video paylaşım sitesi YouTube’un Android uygulamasında bazı değişiklikler yapılacak. Google, arayüzü test etmeye başlamış durumda.

Google, görünüşe göre, YouTube Android uygulamasında uygulanacak bazı değişiklikleri test ediyor. Resim içinde resim sunmak yerine (Picture in Picture) yeni kullanıcı arayüzü, oynamak veya duraklatma seçenekleriyle birlikte gelen “kayan” bir çubuğu içeriyor. Ayrıca, kullanıcının hızlıca kaydırmak zorunda kalmadan uygulamayı kapatmasının önü açılıyor.

Sözü edilen değişikliğin yanı sıra, başka bir tane de, arama çubuğuna dokunduğunuz alt tarafta izlediğiniz videodaki enstantaneleri göstermektedir. Bildiğniz gibi bu, YouTube’un web ve iOS sürümlerinde zaten mevcut olan bir özellik. Diğer değişiklik, Ev, Trend, Abonelikler ve Kitaplık bağlantıları sunan yeni bir alt gezinme düzeni. 
Bu değişikliklerin tümü yavaşça YouTube’un Android sürümünü iOS sürümüne dönüştürüyor. İster İOS’u ister Android’i tercih edin, nihai hedef, tüm işletim sistemlerinde görünen ve aynı şekilde hareket eden, tüm özellikleri aynı yerde bulunan bir uygulamaya sahip olmak.
Kaynak; AndroidPolice

Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir