Samsung'un Bixby Asistanı Yakında Küresel Olarak Yayınlanabilir


Beklemedeyiz.

Samsung’un Galaxy S8 ailesi ile birlikte getirdiği Bixby sanal asistanı şimdilik dünyanın ilk zamanlarındaki o kayalık dönemlerden fazlasını yani elle tutulur hiçbir şeyi veremiyor. Ama bu durum yakında değişebilir diye umuyoruz.
Bixby, çıkışından bu yana sadece Güney Kore ve ABD için çıkışını yapmış durumda. Samsung’un sanal asistanı sesli algılamada hala ciddi sorunlarla uğraşıyor. Bunun yanında işlevselliği de ciddi tartışmalar yaratıyor. S-Voice’nin isim değişmiş hali olarak bile adlandıran kullanıcılar bulunmakta. Bununla birlikte Bixby, esasında İngilizce dilini desteklese de İngiltere’de kullanıma kapalı durumda. Bu demek oluyor ki aksandan dolayı anlama yeteneği zayıf.
Fakat, Samsung’un Kişiler uygulamasında ortaya çıkan yeni bir bilgiye göre en azından Bixby’nin küresel çapta çıkışının yakında olacağını görüyoruz. Sadece şu cümle yazıyor ”Bixby English Global Launch” yani yeni bir dil eklenmeyecek. İngilizce dili en azından diğer ülkelerde de kullanılabilir olacak.
Umarım Samsung, bu geçen zamanda kullanıcılardan gelen geri bildirimleri iyi bir şekilde incelemiştir. Yoksa eğer Bixby bu haliyle kullanıma açılırsa ciddi eleştirilen yanı sıran komik anlaşmazlıkların ortaya çıkacağına eminim. Nefesimizi tutmadık ama bekliyoruz Samsung. Yolla gelsin.


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir