Dev Bataryalı Nokia 2 Detaylanmaya Devam Ediyor


Satar

HMD Global, hali hazırda henüz Nokia 2 modelini resmiyete dökmemiş olsa da cihazın bir süre önce FCC sertifikasyonunda ortaya çıkması ve son iki gündür gelen önemli bilgiler telefonun neye benzeyeceğini bizlere net bir şekilde gösteriyor.
Bir ay önce sizlere yaptığımız haberde de bahsettiğimiz gibi Nokia 2, her şeyiyle giriş seviyesine hitap ediyor. Son gelen görseller cihazın Siyah ve Gümüş renk  seçeneklerine sahip olacağını gösteriyor. 5 inçlik 720 x 1280p çözünürlüklü ekran ile gelmesini beklediğimiz telefonda 1 GB RAM ve Snapdragon 212 yongası bulunacak. Dikkat çeken nokta ise 4000 mAh gibi büyükçe bataryayı bünyesinde barındıracak olması. Rahatlıkla 2 gün çıkaracaktır. Türkiye pazarında pek alıcı bulacağını sanmasam da daha yoksul ülkelerde Nokia markasıyla birlikte görece iyi satış rakamlarına ulaşacağını tahmin ediyorum.

Nokia 2’nin kutusundan Android 7.0 Nougat ya da büyük bir sürpriz ile Android 8.0 Oreo ile gelmesi bekleniyor. Telefon hakkında şimdilik net bir çıkış tarihi ve fiyat bilgisi bulunmuyor ancak fiyat konusunda 100 dolar altına konumlanacağını tahmin ediyoruz. Yıl bitmeden ise telefon duyurulmuş olacaktır.
#Kaynak; PhoneArea@Evleaks


Teknolojiyi ve popüler kültürü takip etmeyi sever, onlar hakkında yazmayı daha çok sever. Ayrıca sizden gelen soruları da cevaplamaktan hoşnut kalır; [email protected] twitter.com/MtnAKPINAR

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir